Raportit ja avainluvut

Avainlukuja tilikaudelta 1.11.2020–31.10.2021

 2020/2021
2019/2020
Välitysmyynnin arvo: MEUR391,9156,9
Liikevaihto: MEUR51,028,2
Liiketulos: MEUR11,0-12,6
Tulos ennen veroja: MEUR16,6-10,4
Osakekohtainen tulos: EUR3,63-2,37
Oman pääoman tuotto, (ROE) %15,3 %-10,2 %
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) %13,5 %-5,0 %
Hallituksen osinkoehdotus, EUR1,0 euro per A-osake
1,28 euro per C-osake
-

Raportit

Puolivuosikatsaus 1.11.2021-30.4.2022

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2020-31.10.2021
Tilinpäätöstiedote 1.11.2020-31.10.2021
Puolivuosikatsaus 1.11.2020-30.4.2021

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2019-31.10.2020
Tilinpäätöstiedote 1.11.2019-31.10.2020
Puolivuosikatsaus 1.11.2019-30.4.2020

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2018–31.10.2019
Tilinpäätöstiedote 1.11.2018-31.10.2019
Puolivuosikatsaus 1.11.2018-30.4.2019

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2017–31.10.2018 (taitettu versio)
Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2017-31.10.2018
Tilinpäätöstiedote 1.11.2017-31.10.2018
Puolivuosikatsaus 1.11.2017-30.4.2018

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2016-31.10.2017 (taitettu versio)
Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2016-31.10.2017
Saga Fursin kestävän kehityksen raportti
Tilinpäätöstiedote 1.11.2016-31.10.2017
Puolivuosikatsaus 1.11.2016-30.4.2017

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2015-31.10.2016 (taitettu versio)
Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2015-31.10.2016
Tilinpäätöstiedote 1.11.2015-31.10.2016
Puolivuosikatsaus 1.11.2015-30.4.2016

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2014-31.10.2015 (Taitettu versio)
Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2014-31.10.2015
Tilinpäätöstiedote 1.11.2014-31.10.2015
Osavuosikatsaus 1.11.2014-31.7.2015
Osavuosikatsaus 1.11.2014-30.4.2015
Osavuosikatsaus 1.11.2014-31.1.2015

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2013 – 31.10.2014
Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.11.2013 – 31.10.2014
Tilinpäätöstiedote 1.11.2013 – 31.10.2014
Osavuosikatsaus 1.11.2013 – 31.7.2014
Osavuosikatsaus 1.11.2013 – 30.4.2014
Osavuosikatsaus 1.11.2013 – 31.1.2014
Uudelleenryhmitellyt vertailutiedot 1.9.2012 – 31.10.2013

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.9.2012 – 31.10.2013 (selailtava versio)
Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.9.2012 – 31.10.2013
Tilinpäätöstiedote 1.9.2012 – 31.10.2013
Osavuosikatsaus 1.9.2012 – 31.8.2013
Osavuosikatsaus 1.9.2012 – 31.5.2013
Osavuosikatsaus 1.9.2012 – 28.2.2013
Osavuosikatsaus 1.9.2012 – 30.11.2012

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.9.2011 – 31.8.2012 (selailtava versio)
Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.9.2011 – 31.8.2012
Vuosikooste 01.09.2011 – 31.08.2012
Tilinpäätöstiedote 01.09.2011 – 31.08.2012
Osavuosikatsaus 01.09.2011 – 31.05.2012
Osavuosikatsaus 01.09.2011 – 29.02.2012
Osavuosikatsaus  01.09.2011 – 30.11.2011

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.9.2010 – 31.8.2011
Vuosikooste 01.09.2010 – 31.08.2011
Tilinpäätöstiedote 01.09.2010 – 31.08.2011
Osavuosikatsaus 01.09.2010 – 31.05.2011
Osavuosikatsaus 01.09.2010 – 28.02.2011
Osavuosikatsaus 01.09.2010 – 30.11.2010

Hallituksen toimintakertomus ja tilinpäätös 1.9.2009 – 31.8.2010
Vuosikooste 1.9.2009 – 31.8.2010
Tilinpäätöstiedote 1.9.2009 – 31.8.2010
Osavuosikatsaus 01.09.2009 – 31.05.2010
Osavuosikatsaus 01.09.2009 – 28.02.2010
Osavuosikatsaus 01.09.2009 – 30.11.2009

Tilinpäätös tilikaudelta 01.09.2008 – 31.08.2009
Osavuosikatsaus 01.09.2008 – 31.05.2009
Osavuosikatsaus 01.09.2008 – 28.02.2009
Osavuosikatsaus 01.09.2008 – 30.11.2008

Vuosikertomus 01.09.2007-31.08.2008
Osavuosikatsaus 01.09.2007-31.05.2008
Osavuosikatsaus 01.09.2007-29.02.2008
Osavuosikatsaus 01.09.2007-30.11.2007

Vuosikertomus 01.09.2006-31.08.2007
Osavuosikatsaus 01.09.2006-31.05.2007
Osavuosikatsaus 01.09.2006-28.02.2007
Osavuosikatsaus 01.09.2006-30.11.2006

Tilinpäätös tilikaudelta 01.09.2005-31.08.2006
Osavuosikatsaus 01.09.2005-31.05.2006
Osavuosikatsaus 01.09.2005-28.02.2006
Osavuosikatsaus 01.09.2005-30.11.2005

Tilinpäätös tilikaudelta 01.09.2004-31.08.2005
Osavuosikatsaus 01.09.2004-31.05.2005
Osavuosikatsaus 01.09.2004-28.02.2005
Osavuosikatsaus 01.09.2004-30.11.2004

Tilinpäätös tilikaudelta 01.09.2003-31.08.2004
Osavuosikatsaus 01.09.2003-31.05.2004
Osavuosikatsaus 01.09.2003-29.02.2004
Osavuosikatsaus 01.09.2003-30.11.2003

Tilinpäätös tilikaudelta 01.09.2002-31.08.2003
Osavuosikatsaus 01.09.2002-31.05.2003